free counters
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
„MM Bialystok II“ TAURĖ PDF Spausdinti Email
Ketvirtadienis, 20 Gegužė 2010 09:12

Petankės sezonas tikrai isibegėjo! Praėjusį savaitgalį Lietuvos petankistai mūsų žiniomis dalyvavo net trijuose skitinguose petankės turnyruose. Šiaulių miestas suviliojo būrį petankės megėjų į turnyrą „Saulės miestas  2010“ , klubiečiai Eglė ir Linas startavo turnyre Šveicarijoje, na o dar aštuoni petankininkai sudalyvavo Balstogės miesto internetinio portalo „MM Bialystok“ isteigtos taurės turnyre.

Balstogėje, kaip įprasta, buvo žaidžiama trejetų (pimą dieną) ir dvejetų (antrą dieną) turnyre. Taigi pirmąją dieną tarp 15 komandų Lietuvą atstovavo trys komandos: „A3 Kaunas“ (Jolita, Tautvydas ir Algis), „A3-2“ (Nijolė, Almantas ir Andrius) bei komanda „A3 United“ kuriai į pagalbą atėjo, kaip vėliau paaiškėjo, jaunoji Lenkijos petankės žvaigždė Lukasz (Lukas).

Pirmosios dienos popietę, po 5 kovų pagal šveicarišką sistemą, paaiškėjo stipriausias aštuntukas kuris tęsė kovas atkrintamosiose kovose. Tarp stipriausių antroje vietoje buvo įsitaisiusi ir lietuvių komanda „A3-2“ (2vieta). „A3 Kaunas“, deja, liko per plauką nuo atkrintamųjų (9 vietoje), o „A3 United“ 14-toje.

Ketvirtfinalio kovoje „A3-2“ vedini puikiausių Nijolės „pointų“ įveikė „Katalan“ komandą, tačiau pusfinalyje nusileido Pawel‘o Baranowski vadovaujamai komandai „Zemsta Tescziowej“ 11:13.  Kovoje dėl bronzinių apdovanojimų kauniečiai atsitiesė ir įveikė Lenkijos sostinės komandą „Wierzbno“ 13:10.

Finalas vyko tarp dviejų Balstogės miesto komandų „Archeo“ ir jau minėtos „Zemsta tesczowej“ (lietuviškas vertimas „kerštas uošvienei“). Komanda „Archeo“ pirmaudama 10:0, nesugebėjo išlaikyti pranašumo ir pralaimėjo 13:11.

Sekmadienis - Trejetų turnyras.

Išvakarėse lengvai atšventę šeštadienio pasiekimus, sekmadienio rytą vėl visi stojo į kovą. Šį kartą jau dvejetų turnyre. Iš keturių Lietuvą atstovavusių komandų į aštuntfinalį pateko 6-ti „A3 Kaunas“ (Albertas, Algis), 7-ti “Utena“ (Vilmantas, Nijolė), 11-ti Black Jack (Almantas, Andrius). Tautvydo ir Jolitos duetas liko 18 pozicijojoje.

Ir čia buvo gauta nemaloni žinia. Be to, kad lyg iš kibiro ėmė pliaupti lietus, brolžudiškoje kovoje turėjo susitikt „A3 Kaunas“ ir „Black Jack“. Deja, bet į ketvirtfinali pateko tik „Black Jack“ komanda, „Utena“ nusileido „Lwiątka“ 7:13.

Almantas ir Andrius sėlkmingai pasiekė ir pusfinlį, bet čia nusileido prancūziškam dvejetui „La Perouse“ 6:13. Kitame pusfinalyje „Wikingowie“ įveikė „Legion“ su kuriais vėliau ir susitiko kauniečiai.

Bronzinis finalas vėl buvo sėkmingas Lietuvos komandai – iškovota garbinga trečioji vieta. Finale susikovusios dvi Varšuvos komandos, nenorėjo nusileist viena kitai, tad po tikrai gražios kovos čempionais tapo „La Perouse“ (13:11) įveikę „Wikingowie“.

Per dvi turnyro dienas šeimininkai paruošė nemažai pramogų turnyro dalyviams. Visi norintys galėjo išbandyt teniso squošo ir bandmintono atmainą „Speed badmentoną“, važinėjimą naujos kartos triračiais paspirtukais. Įvyko mini shooterių turnyras kuriame nugalėjo Lenartas iš Švedijos. Buvo renkami geriausi jaunieji žaidėjai, lauretais tapo Mauricijus (7 metai) ir jau minėtas Lukas (8 metai). Turnyras apskritai nustebino jaunų žaidėjų gausa ir jų pasirengimo lygiu. Beje,  liepos mėnesį organizatoriai kviečia į dar šaunesnį turnyrą.

Atnaujinta Ketvirtadienis, 27 Gegužė 2010 09:59