Įvykiai

<<  Vasaris 2018  >>
 Pir  Ant  Tre  Ket  Pen  Šeš  Sek 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728    

Orai

Lankytojai

free counters
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
IŠ PASAULIO ČEMPIONATO SUGRĮŽUS PDF Spausdinti Email
Trečiadienis, 20 Spalis 2010 08:38

2010.10.07-10 Izmiras, Turkija. Tai data ir vieta, kuri bus paminėta petankės žaidimo metraščiuose. Turbūt daugumai jau ne naujiena, kad būtent čia įvyko 45-sis Petankės Pasaulio Čempionatas. Tarp 48-ių čempionate startavusių nacionalinių rinktinių Lietuva (dalyvaujanti jau trečią kartą) taip pat turėjo savo atstovus. Rinktinės žaidėjai: Linas Budrikas, Tautvydas Alenskas, Andrius Purkevičius (visi klubo „BOULES LT“ nariai), Rolandas Kukcinavicius. Trenerių štabas: Martin Winter (vyr. treneris), Kristiana Melgaile (trenere). Rinktinė galėjo pasigirti net komandos psichologu - Renata Neliubšienė, bei korespondentu (Žilvinas Neliubšys).
Čempionatas Turkijoje buvo paįvairintas naujovėmis, tai pirmasis pasaulio čempionatas kuriame atrankiniai etapai buvo žaidžiami pagal šveicarišką sistemą su laiko limitu. Po penkių turų buvo išaiškintos 24 stipriausios komandos, kurios dalyvavo finaliniame etape, o likusios varžėsi dėl „Nacijų taurės“ – kuri, beje, taip pat laikoma prestižine. Antorji naujovė (anot rinktinės senbuvių) buvo ta, kad čempionatas prasidėjo „shoot‘inimo“ (išmušinėjimo) turnyru. Lietuvą atstovavo Linas Budrikas, kuris tokio rango varžybose pasiekė geriausią asmeninį, o kartu ir Lietuvos rezultatą - 15 taškų. Deja šis rekordas nepadėjo prasibrauti į antrąjį turnyro etapą. Turnyro nugalėtojas - Prancūzijos atstovas Bruno Leboursicaud. Jis finale surinko 34 taškus. Beje, geriausias turnyro rezultatas buvo pasiektas pirmame turnyro etape, Claudie Weibel (Belgija) pasiekė pasaulio rekordą surinkęs 66 taškus.


Oficialųjį petankės turnyrą rinktinė pradėjo penktadienio (10.08) popietę. Pirmasis varžovas - Italijos rinktinė. Ne tik Europoje, bet ir pasaulyje pirmame dešimtuke reitinguojami priešininkai žaidė užtikrintai ir mūsų komandai nepaliko jokių vilčių. Rezultatas iškalbingas - 13:01 italų naudai. Beje, pirmąją kovą pralaimėjo ir būsimi pasaulio čempionai prancūzai, juos „išmaudė“ puikiai viso čempionato metu žaidę šveicarai.


Antrąjame ture burtai suvedė su Chinese Taipei (Taivano) rinktine kuri, beje, neišnaudojo teisės surengti šio pasaulio čempionato savo šalyje (todėl jis buvo surengtas Turkijoje). Turbūt vis dar slegiami pirmosios nesėkmės, kovoje prieš taivaniečius lietuviai taškus rinko sunkiai. Lūžis šiose rungtynėse įvyko tik įpusėjus dvikovai. Taivano komanda pirmavo 10:3 ir ėmė gintis saugodama rezultatą, tačiau mūsiškiai vis rinko po taškelį ir, likus žaisti paskutinį kašanetą, rezultatas tapo 10:9. Įtempto paskutiniojo seto metu lietuviams pavyko įgauti dviejų kamuolių pranašumą ir paskutiniai du tikslūs „pointai” lėmė komandos pergalę 11:10.


Paskutinysis pirmos dienos mačas su JAV. Gal kiek ir užriesdamas nosį pasakyčiau, jog komandos yra panašaus lygio, bet tą vakarą Amerika „nušlavė“ Lietuvėlę 13:2. Pavargę ir nuleidę galvas susirinkome trumpai aptarti dienos pasirodymo ir nusiteikti rytdienos varžyboms su Senegalu.


10.09 - antroji turnyro diena. Kaip jau minėjau laukė Senegalas. Varginga Afrikos šalis, bet kaip ir daugelyje buvusių Prancūzijos kolonijų petankė ten mėgstama. Varžovai minėjo, kad žaidžia jau 10 metų, o žaidimu susidomėjo dar mokykloje, kūno kultūros pamokose. Deja jiems žaisti kartais tekdavo ir kokoso riešutais. Daugelis žaidėjų net ir dabar neturi nuosavų rutulių, o žaidžia skolintais iš federacijos. Lengvai Senegalui nepasidavėme. Tik po įtemptos kovos 13:07 spaudėmė varžovams rankas ir sveikinome juos su pergale.


Apie paskutinę kovą pirmąjame etape jau net nesinori prisimint. Žaidžiant prieš Slovėnus nesisekė niekas. Nebuvo nei „pointų“ nei „shootų“, nors ką kalbėt apie „shoot‘us“ jei „shooteris“ dažniausiai buvo priverstas primetinėti. Taigi, pirmas sausas rezultatas ne mūsų naudai.


Po pirmų penkių rungtynių paaiškėjo stipriausias 24-kas ir tie, kurie kovas tęsė jau tik dėl „Nacijų taurės“. Lietuvos komanda užėmė 40-tą vietą. Vėliau turnyras tęsėsi komandas suskirsčius i grupes po 3, o į kitą etapą pateko dvi geriausios grupėje. Lietuvos komandos pirmoji varžovė Japonija. Po gana lengvos mačo pradžios lietuviai pirmavo 9:0. Japonų komandą pagyvino keitimas, tačiau galutinis rezultatas 13:6 Lietuvos naudai. Antroji grupės komanda, jau mums žinoma Taivano rinktinė. Pergalė garantavo vieta tarp 32-40, tačiau kova su Taivanu kaip ir vėlesnė kova su Japonija baigėsi varžovų pergalėmis 13:6 ir 13:7. Lietuvos komanda pasitraukė iš tolesnių kovų iškovodama 40-48 vietas.


Būtu negražu nepaminėti apie finalinį turnyro etapą. Nesiplečiant pasakysiu, kad finale kovojo Madagaskaro ir Prancūzijos rinktinės. Pasaulio čempionų medalius iškovojo Philippe Suchaud, Henri Lacroix, Thierry Grandet, Bruno Leboursicaud. Finalo rezultatas 13:12. Trečioje vietoje liko Mauritanijos ir Ispanijos rinktinės. „Nacijų taurė“ atiteko Taičio komandai.


Po turnyro daugelio komandų žaidėjai lietuviams siūlė apsikeisti komandų nacionalinėmis aprangomis, kurios jiem atrodė labai įdomios. Tai įrodė ir „derybininkas“ Tautvydas, kuris už Lietuvos rintinės marškinėlius išsiderėjo net keletą kitų rinktinių atributų. Negalime nepadėkoti „Jūsų vizijai“ ir Linui Budrikui asmeniškai už aprangą ir tokį įdomų jos apipavidalinimą, o taip pat didelis AČIŪ petankės klubui „BOULES LT“ parėmusiam rinktinę finansiškai.


Na, o tiems kam įdomi ne vien statistika, trumpai apžvelgsiu savo asmeninius (Andrius) įspūdžius iš čempionato.

Be jokių abejonių tai stipriausių žaidėjų turnyras. Apie 65% dalyvių prancūzakalbiai. Aikštelės – ant betono paklotas linoleumas ir papiltas plonas sluoksnis įvairaus stambumo akmenukų. Jos labai skiriasi nuo Kauno patiltės dangos, tad labai svarbi patirtis žaidžiant ant parkų ar stadionų takelių, arba Birštono aikštelėse. Dauguma žaidėjų naudoja pusaukščius metimus, ir beveik nieks neridena. Technika pakankamai įvairi, bet labai svarbu „minkštas riešas“ kuris suteikia rutuliui atgalinį sukimą. Reitinguose pirmaujančių komandų taktika agresyvi – apie 60-70% naudoja mušimą, ir tik 30-40% primetimą. Čempionato organizavimas nebuvo ypač įspūdingas. Tiek teisėjai tiek organizatoriai „gerbia elitą“. Pvz. prancūzams treniruotis buvo leista, tuo tarpu kitoms komandoms ne. Šiaip Turkijoje petankė neatrodo, kad būtų labai populiari, nes dauguma praeivių šio žaidimo nežinojo. Tačiau ne tik barų šeimininkai puikiai atsimena Lietuvos krepšinio rinktinės sirgalius! Tai va........ tokie prisiminimai iš Izmiro

Atnaujinta Ketvirtadienis, 21 Spalis 2010 09:03
 

VertimaiPasidalinti Facebook'e

Rėmėjai

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis