Įvykiai

<<  Vasaris 2018  >>
 Pir  Ant  Tre  Ket  Pen  Šeš  Sek 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728    

Orai

Lankytojai

free counters
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
METIMŲ ĮVAIROVĖ PETANKĖJE PDF Spausdinti Email
Antradienis, 18 Kovas 2008 16:08

Petankės žaidimas

Petankė, kaip ir bet kuris kitas sportinis žaidimas, be galo pasikeičia lyginant mėgėjišką pradedančiųjų pasimėtymą su tuo žaidimu, kurį jūs žaidžiate pasiekęs tam tikrą profesionalumo lygį. Numetus pirmą rutulį savo gyvenime jums viskas atrodo kaip laimės ar atsitiktinumo dalykas, jūs netgi galite nusivilti, jog šio žaidimo esmė tėra priridenti metamą rutulį prie taikinuko kaip įmanoma arčiau.

Galimas daiktas, jūs lygiai tą patį pagalvojote kuomet pirmą kartą žaidėte futbolą (tikslas – įmušti kamuolį į vartus), dartais (įsmeigti strėlytę į sieną), pulą (įmušti rutulį į kišenę). 

Petankės žaidimas

Šlovė ir sėkmė žaidžiant petankę aplanko tik tuomet kai jūs sugebate pastatyti savo rutulį ten kur norite ir galite išmušti priešininko rutulį kuomet to reikia. Išlavinus šiuos įgūdžius petankės žaidimo supratimas ženkliai pasikeičia. Rutulio priridenimas kuo arčiau taikinuko nėra vienintelis petankės tikslas, labai svarbu sugebėti akimirksniu suvokti žaidime jau panaudotų rutulių skaičių, sugalvoti kur optimaliausiai pastatyti savo sekantį rutulį tam, kad priešininkui sudarytumėt kuo nepalankesnę situaciją, ar netgi sugebėti išmušti taikinuką iš žaidimo, kuomet tai yra būtina. 

 Aukštas metimas

Aukštas metimas yra vienintelė išeitis kuomet žaidžiama ant kieto bei nelygaus paviršiaus. Tokioje aikštelėje ridendami rutulius niekaip nepastatysite “boule” į pageidaujamą vietą. Norėdami tiksliai numesti rutulį, jūs privalote atlikti labai aukštą metimą, be to reikalinga, kad rutulys stipriai suktųsi atgaline kryptimi.

Aukštas metimas

 

Jei tinkamai išmoksite atlikti tokį metimą, savo priešininkui tapsite tikru “galvos skausmu”, kadangi jo pastatyti rutuliai priešais taikinuką jums nesudarys jokių problemų (ridenant rutulius tai būna rimta bėda). Atliekant aukštus metimus nebaisios jokios priešais esančios kliūtys, be to toks metimas tinka žaidžiant ant bet kokio aikštelės paviršiaus. Daugelis žaidėjų aukštus metimus atlieka atsitūpę.

 

Metimas atsitūpus
 

Priridenimas

Greičiausiai tai buvo kiekvieno pradedančio žaidėjo naudotas metimas, kadangi jį atlikti yra paprasčiausia. Rutulys pusę atstumo iki taikinuko numetamas, o likusią dalį ridenasi. 

 Priridenimas

Daugeliu atveju toks metimas yra tinkamas, tačiau jei žemė padengta žvirgždu arba yra gerokai nelygi, tokiu atveju sėkmingo metimo tikimybė yra labai menka. Esant šioms aplinkybėms labiausiai tinka aukštas metimas. Kuomet paviršius labai kietas aukštos trajektorijos metimas su pasukimu atgaline kryptimi būtų pats geriausias sprendimas, o rutulio pastatymas pageidaujamoje vietoje būtų puikiai valdomas.

Išmušimas ridenant

Reikia taikytis į priešininko rutulį ir pasistengti jog jūsiškis „boule“ nusileistų šiek tiek priešais jį. Tokiu būdu jūsų rutulys riedėdamas atsitrenks ir išmuš varžovo rutulį.

Išmušimas ridenant

Minėtam metimui trukdo tos pačios aikštelės sąlygos, kaip ir priridenimo metimui aptartam anksčiau, t.y. jei žemė nelygi esama rizikos, jog rutulys nukryps nuo pradinės riedėjimo krypties. Be to galite pataikyti į akmenuką ar minkštos žemės lopinėlį, o tada jūsų metimas bus visiškai nevykęs. Vienintelis būdas išmušti priešininko rutulį kuomet žemė nelygi yra „carreau“ metimas.

 "Karo" („carreau&ldquoWink metimas

"Karo" („carreau&ldquoWink yra pats sudėtingiausias metimas, kurį ne kiekvienas petankės žaidėjas gali išmokti. Išlavinus tokio metimo techniką ir atlikimą jūsų ateitis petankės sporte butų labai šviesi.

"Carreau" metimas

Šio metimo teorija yra gana paprasta: reikia pataikyti savo „boule“ tiesiai į priešininko rutulį taip, kad jūsiškis liktų toje pačioje vietoje kurioje stovėjo varžovo...

Šiam metimui atlikti yra daug būdų, tačiau tokio metimo esmė – turite stengtis mesti rutulį identiškai kiekvieną kartą. Atlikite identiškus judesius lygiai tuo pačiu tempu. Daugelis žaidėjų tokius metimus atlieka puikiai savo treniruočių aikštelėje, tačiau varžybų metu gerokai susimauna. Kuomet atliksite sau „iki kaulų smegenų“ įprastą metimą, bus žymiai menkesnė tikimybė viską sugadinti slegiant įtampai.

 

Paskelbta iš www.petanque.org

Atnaujinta Ketvirtadienis, 20 Kovas 2008 19:07
 

VertimaiPasidalinti Facebook'e

Rėmėjai

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

Reklaminis skydelis