Petankės žaidimo strategija

 Kada stengtis pelnyti taškus, kada reikia išmušti priešininko rutulį, kur teisingiausiai pastatyti jūsų „boule“? Pateiktame straipsnyje pasistengsime aprašyti pagrindinius petankės žaidimo strategijos principus.

Taikinuko išmušimas

     Kartais tebūna vienas teisingas sprendimas – taikinuką reikia išmušti, nors tai yra gana sudėtingas metimas.

Esant tokiam glaudžiam jūsų priešininko rutulių išsidėstymui, taikinuko išmušimas jums būtų itin naudingas. Jei taikinuką pamuštumėte link tolėliau stovinčių savo rutulių – gautumėt tašką. Jei taikinukas išlėktų už žaidimo ribos, galiotų „rankose esančių boule“ taisyklė (nepanaudoti rutuliai prisiskaičiuoja prie jūsų taškų).

 

Sumažinkite nuostolius ir apsaugokite užnugarį

Priešininkas turi tašką, tačiau visi jūsų rutuliai yra šalia taikinuko. Jums teliko vienas nepanaudotas boule, kai tuo tarpu varžovas turi 3 ar daugiau.

Jūs privalote apsisaugoti nuo galimybės, jog priešininkas išmuš taikinuką, o tada nekliudomas sumėtys likusius rutulius į taškų zoną. Paskutinį savo rutulį pastatykite tiesiai už taikinuko. Greičiausiai priešininkas nerizikuos išmušti taikinuko, kadangi yra tikimybė jį pristumti prie jūsų tolimojo rutulio ir taip atiduoti jums tašką.

 

Liko vienas rutulys, o jūs vis dar be taško

    Priešininko rutulys stovi arčiausiai taikinuko, o jūsų arčiausiai esantis „boule“ užstoja taikinuką. Priešininko rutulio išmušimas yra pernelyg rizikingas.

Daug geriau pabandyti pataikyti į savąjį rutulį ir priridenti jį arčiau taikinuko. Jei jums pasiseks – gausite tašką, be to išliks „siena“, kuri kliudys priešininkui. Jei nepasiseks – jūs bent turėsite pakankamai rimtą kliūtį trukdančią varžovui lengvai pelnyti daugiau taškų.

 

Priešininkas turi tašką, o jūs „sieną“

Varžovas pelnė tašką nepaisant jūsų kliudančio rutulio tiesiai priešais taikinuką.

Jums derėtų pamėginti švelniai pataikyti į savo paties „boule“, kad jis atsidurtų arčiausiai taikinuko. Tuo pačiu, paskiausiai mestas rutulys išliks kaip „siena“ jūsų priešininkui.

Pirmojo metimo strategija

Pirmąjį rutulį visuomet reikia numesti priekyje taikinuko. Šis boule tarnaus kaip „siena“, kuri apsaugos nuo paprasto priešininko rutulio priridenimo prie pat taikinuko.

 

Nauda: Jei varžovas pataikys į jūsiškį rutulį, jis gali jį priridenti dar arčiau taikinuko.

Tinkamas metas išmušimui

Priešininko boule yra arčiausiai taikinuko, tačiau kiti trys arčiausi rutuliai yra jūsų.

      Jūs turite galimybę surinkti tris ar daugiau taškų jei priešininko rutulys būtų numuštas gana toli. Šiuo atveju varžovo boule išmušimas yra tinkamai pamatuota ir priimtina rizika.

„Siena“ tarp jūsų ir taikinuko

    Kuomet nėra paprasta priridenti savo boule arčiausiai taikinuko, atkreipkite dėmesį, jog plotai šalia taikinuko vis dar yra atviri. Jūs dar galite priridenti savo rutulį arčiausiai ar pakankamai arti (2-as arčiausias) ir taip apsisaugoti nuo papildomų taškų praradimo savo priešininkui.

Pavojus: Jei pamėginsite išmušti priešininko rutulį, jį galite priridenti netgi arčiau taikinuko.

 

 

Parengta pagal www.petanque.org

Autorius Jeffrey Widen